четвер, 29 березня 2018 р.



Тема. Які тварини живуть у твоєму краї? Як люди дбають про охорону тварин у твоєму краї?

Мета. Закріпити знання учнів про диких тварин; ознайомити їх із дикими тваринами рідного краю, умовами їх існування; розкрити значення диких тварин у природі та житті людини і необхідність бережливого ставлення до них, а також  охорона тварин ,що занесені до Червоної книги України.

 Обладнання: презентації,малюнки тварин, роздатковий матеріал.

Хід уроку
 
І. Організація класу
Дзвоник кличе нас в дорогу –
скоріш вирушай.
В мандрівках чудових
пізнай рідний край.
Відкрий таємниці
для себе мій друг.
Для тебе іскриться
і річка, і луг.
- Діти, чи готові відкривати таємниці природи?
Гра „ Мікрофон”
Чого очікуєте від сьогоднішнього уроку? ( Очікування дітей)
ІІ. Повторення вивченого
 - Яка зараз пора року
 - Який місяць?
 - Тепло чи холодно надворі?
 - Чи були сьогодні зранку опади?
  ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
   - Розгляньте силуети на дошці.
   - Хто тут зображений? (
білка, півень ,бджілка )
   - Як можемо назвати їх одним словом?
   - Переставте склади місцями і ви прочитаєте тему  нашого уроку. (Тварини)
    (склади на дошці)
IY.    Вивчення нового матеріалу.
1.    Розповідь учителя з елементами бесіди з використанням Ілюстрацій про диких тварин.
Усі ви пам’ятаєте казку "Колобок”. Пригадайте, куди втік Колобок від діда, баби? (До лісу.)
—    З ким він познайомився?
—    Кого першого зустрів колобок?
—    Опишіть героїв казки за Ілюстрацією та за планом.
План
1.    Назва тварини.
2.    Зовнішній вигляд.
3.    Як пересувається?
4.    Де будує житло?
5.    Чим живиться?
Вчитель.  
До яких тварин належать герої казки? (Звірі.)
 Які ще звірі живуть у природі? (їжак, борсук, лось, косуля, дикий кабан, лисиця, вовк, ведмідь та інші.)
Яка характерна ознака звірів? (Тіло вкрите шерстю і малят вигодовують молоком.)
 Вчитель.   А які птахи належать до дикої природи?
2.    Відгадування загадок про пташок.
•    Вірно людям я служу, їм дерева стережу.
Дзьоб міцний і гострий маю. шкідників ним добуваю. (Дятел)

•    В мене є великий хист, я співаю як артист.
Спів мій радісний усюди
дуже люблять слухать люди. (Соловей)

•    Хто гнізда свого не має, яйця іншим підкидає, та у лісі в холодку
все кує: ку-ку, ку-ку? (Зозуля)

•    Що воно за дивна птиця: світла денного боїться.
Дзьоб крючком, великі очі,
і не спиться їй щоночі. (Сова)
Вчитель. 
1.  Яких ше птахів знаєте? (Горобець, голуб, гава, крук, іволга, сойка, зяблик, синиця, тетерук, шпак, лелека, дрохва та інші.)
2.Яка характерна ознака птахів? (Тіло вкрите пір 'ям.)
3.    Розповідь з елементами бесіди про комах.
—    Яких ще живих істот, крім звірів і птахів, ви знаєте? (Комах.)
—    Яких ви знаєте комах? Які вони? Де ви їх зустрічали? (Мурахи, метелики, жуки, коник-стрибунець, бджола, джміль, хрущ, жук-сонечко, попелиця, муха та ін.)
—    Яка характерна ознака комах? (Шість ніг.)
4.    Розгляд ілюстрацій риб.
—    Які риби зображено?
—    Де вони водяться? Що їдять?
—    Яка характерна ознака риб? (Тіло вкрите лускою.)
Таблиця « Хто належить до тварин»

Перегляд відео презентації .№1
Висновок.
Тварини — це живі організми, що населяють нашу Землю. Тва-рини — це звірі, які живуть в лісах; птахи, що літають в небесній синяві: риби, що плавають у воді; комахи, які зустрічаються на кожному кроці; жаби, що живуть у вологих місцях; змії, які люблять вигріватися на сонечку.
Тварини живуть скрізь, де дія них є їжа, схованка від ворогів і місця для влаштування житла. На Землі немає такого куточка, де б не жили тварини.
5.    
Гра « Впізнай хто я   розподіл тварин за групами користуючись предметними малюнками.
Птахи ( горобець, грак ластівка лелека, дятел.)
Комахи ( сонечко, бабка, метелик.)
Риби( щука, сом)
Звірі ( заєць, вовк, ведмідь,олень , лось.)
Вчитель.    Чому цих тварин ми називаємо дикими?
Висновок. Тварини різні за розміром, за зовнішнім виглядом, за способом пересування. Різноманітне і середовище існування тварин.
Усі тварини, які самостійно добувають їжу, влаштовують житло, називаються дикими.
6 .Фізхвилинка.
7. Робота з підручником с 102-103
Міркування.
    1.Як люди допомагають тваринам?
2.  Що під силу зробити вам для захисту диких тварин?
а)    Розгляд фотографій.
б)    Відповіді на запитання.
— Яких тварин вам доводилося бачити серед природи?
в)    Відгадування загадки.
Це який дивак знадвору
Носить здобич у комору
Не на спині у мішку,
А сховавши за щоку? ( ховрах)
8 . Як люди дбають про охорону тварин.
  Сторінками Червоної книги України. Робота з підручником с. 104-105
Перегляд відео презентації №2
V.    Закріплення вивченого матеріалу
.
Хвилинка цікавинки.
Цікавинка 1. В Америці горобцям збудовано памятник. За що? Якось на американський штат    Масачусеч напало стільки гусені, що, навіть, вчені розгубилися. На допомогу прийшли горобці. Вони знищили шкідників. Вдячні мешканці за це поставили їм памятник у головному парку в місті Бостон.
Цікавинка 2. Бджола вважається символом працелюбства. Вони мусять працювати все своє недовге  життя  (40-200 днів). Щоб виготовити 100 г меду, бджола збирає нектар з мільйона квітів.
Цікавинка 3.
Мурахи живуть родинами. У них є бійці, няньки, мисливці, робочі мурахи.
Моральна ситуація.
Діти знайшли у лісі лосенятко. Принесли його додому, оточили увагою. Але , не зважаючи на це, через два тижні лосенятко загинуло.
Чому ? Що було зроблено неправильно?

Складання правил поводження в лісі.  ( квітка – семицвітна)
V.    Підсумок уроку.
1. Відповіді на запитання.
Яких тварин називають дикими?
  Кого називають санітарами лісу?
Чим корисні птахи?
2.    Робота з батьками.
   Дізнайтеся у батьків, які ше дикі тварини живуть у вашому рідному краї.
3.    Виконайте завдання для друга природи.
Розкажіть, які добрі справи ви зробили узимку та навесні для птахів і звірів. Розкажіть про тварину, яку потрібно охороняти.
 


Немає коментарів:

Дописати коментар