Тема. Закріплення
вміння писати вивчені букви , склади та слова. Написання речень.
Мета: повторити написання букв вивчених на попередніх уроках, поєднувати їх з іншими буквами; розвивати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, працювати з деформованими словами і реченням, добирати слова близькі за значенням – синоніми , формувати вміння зв’язно і послідовно висловлювати думку, сприймати текст на слух; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Обладнання. Каса букв, таблиця букв ,малюнки квітів , бублики з літерами , таблиці для творчої роботи, індивідуальні картки, фішки для побудови звукових моделей.
Хід уроку:
І. Організаційний момент
Вже дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Доброго дня сонечку ясному,
Зимовому ранку такому прекрасному,
Доброго дня людям усім,
Доброго дня друзям моїм.
ІІ. Актуалізація знань учнів
1.Налаштуваня дітей на співпрацю на уроці.
Вчитель. Діти, я познайомлю вас із нашою гостею -
це свічечка. Якщо піднести руки трішечки ближче до вогника,
що ми відчуємо? (Тепло).
Як ви гадаєте, чи може людина дарувати
світло і тепло, як свічка?
Коли це відбувається? (Коли
людина робить добрі справи, допомагає іншим людям, береже природу).
У доброї людини очі сяють, як
зорі, так, як у вас зараз, дітки!
Вчитель.
Діти . Підійдіть зараз до мене і зарядіться теплом .
Підніміть перед собою руки долоньками до
свічечки. Уявіть, як її тепло падає на вашу долоньку і зігріває все ваше
тіло. Своє тепло і доброзичливість пошліть всім присутнім у класі.
ІІІ. Повідомлення теми
уроку
Вступне
слово вчителя.
Діти сьогодні уроці ми
повторимо написання букв, які ми вже навчилися писати , поєднувати
їх в складах і словах. А так
виконуватимемо ряд різноманітних завдань..
У кожного з вас на парті лежить квітка зі
згорнутими пелюсточками. Якщо будете правильно виконувати завдання, то я вам
дозволю розгортати по одній пелюсточці. У того, хто дуже старатиметься, всі
пелюсточки розгорнуться і квіточка в кінці уроку розцвіте.
1.Каліграфічна
хвилинка
Зошит свій я відкриваю,
Наскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь.
Буду я писати вправно,
До роботи я берусь.
Слайд « Сиди
правильно»
- Повторимо каліграфічне
написання деяких з них.
о д З Е ь ме за тіль
заметіль
- Повторимо написання
рядкової букви «о». (Починаємо писати трохи нижче верхньої рядкової).
- Так само починаємо писати
малу букву «д», другий елемент якої є пряма похила подовжена паличка, яка
переходить у петлю.
- Яка це буква?
- З яких елементів
складається велика «З»? (З верхнього і нижнього правих півовалів).
- Починаємо трохи нижче
міжрядкової лінії, нижній правий півовал торкається нижньої рядкової
лінії.
- З яких елементів
складається велика буква «Е»? (З верхнього і нижнього лівих півовалів).
- Пишемо під лічбу і-раз-і,
і-два-і.
- Повторимо написання
м’якого знака. (Пишемо пряму похилу паличку із заокругленням внизу. Для
поєднання з іншими буквами, не закінчуючи овалу, пишемо вузлик, від якого
ведемо вигнуту лінію і ще один «ь»)
- Прочитайте наступний
склад. (ме).
- Як поєднуються букви? (Безвідривно,
пишемо під нахилом).
- Який наступний
склад? (за). (Відривне поєднання букв).
- Прочитайте останній
склад. (тіль).
- «ь» пишемо без вузлика.
- Давайте із записаних
складів утворимо слово. (Заметіль)
- Що означає слово
«заметіль»? (Хуртовина, завірюха, віхола, хурделиця…)
- Коли це все буває?
2. Хвилинка цікавинки.
Вчитель. Чи залягає білочка у зимову сплячку?
У зимову сплячку білки не залягають, хоч у дуже люті морози і в
хуртовину сплять кілька днів.
Отож, ми повторили каліграфічне написання деяких писаних
букв.
Вчитель. Сьогодні до нас
завітала ... Відгадайте, хто?
Ой, яка вона гарненька,
Пишнохвоста і руденька.
Не звірятко - просто диво,
Невгамовне, пустотливе.
Вгору-вниз, на гілку з гілки.
Хто ж це буде, діти? (Білка)
Завдання №1 . Робота
з буквами розрізної азбуки.
Вчитель. Діти, у білочки
сьогодні день народження. Вона усіх нас запрошує на свято.
- Що зазвичай дарують на день народження? (Квіти).
- Які саме квіти подаруємо ми білочці? ( маки, іриси). Мал.на дошці.
Викладання слів з розрізної
азбуки . (Двоє учнів викладають
ці слова на дошці, решта записують слово
з друкованого тексту - КУЛЬБАБА. Перед цим
вчитель відкриває малюнок на дошці і показує малюнок з квіточкою . Пропонує
дітям записати це слово, дає можливість дітям висловити думку: на що схожа ця квітка ,чи може вона стати
символом тепла і доброти нашого уроку.).
Вчитель. Ви можете розгорнути одну пелюстку.
Завдання №2
Білочці цього дня дуже пощастило.
Чому саме, ви дізнаєтеся, прослухавши вірш.
Отож, слухайте уважно.
Бігла білочка в долинку,
бачить бубликів торбинку.
Бджілок швидко погукала,
бубликами частувала.
Під березою сиділи,
усі бублики поїли.
- Що знайшла білочка? (Бублики).
- Під яким деревом вона сиділа? (Під березою).
- В чому були бублики? (В торбинці).
- Складіть речення про білочку за поданими схемами.
______ ______ ______
.
______ ______ __ ______.
Вчитель. Молодці, ви гарно давали
відповіді на всі запитання і складали речення.
Вчитель. Ви можете розгорнути одну пелюстку.
Завдання №3 « Збери
слово зі складів»
Іменинниця і нас пригощає бубликами.
Тому ми мусимо зробити їй подарунок. А це буде наша хороша праця. А що ми для білочки подаруєм? Прочитаємо ці склади:
сто
на ми
- Складіть з них слово: намисто.
- Що таке намисто?
- Прикраса на шиї жінки.
- З чого ми можемо зробити намисто?
- З ягід лікарської рослини горобини.
- Але горобина тільки для пташок ягідки віддає даремно. А
ми мусимо за них заплатити своїми знаннями. Отож, стараймося!
- А тепер пригощайтеся бубликами. Але що це, із
зворотної сторони щось написано.( букви )
Вчитель. Ви можете розгорнути одну пелюстку.
Фізхвилинка
від білочки
Гра
« Голосні і приголосні»
( діти утворюють групи відповідно до того в кого яка
буква на бублику, який звук вона позначає. Далі учні називають кожен свою
букву , після чого сідають на місце).
Завдання №4
Словниковий диктант.
Зима заморозила слова. Ваше завдання
їх розморозити і записати.
-З якої букви починаємо писати словниковий
диктант?
[лід]
[мороз] [санки] [весна]
- В якому слові один склад?
- Яке слово тут зайве? (Весна). Не час ще
весні, хай зачекає.
- От ми і завершили роботу над словниковим диктантом.
Вчитель. Ви можете розгорнути одну пелюстку.
Завдання №5
Встав потрібну літеру
(перфокартки):
аз..ука, ку..ло, ду..ло, ро..ота,
л..он;
В якому слові букв більше ніж звуків?
Вчитель. Ви можете розгорнути одну пелюстку.
Завдання №6 Списування речень
Прочитайте речення. (На дубі сиділа білка).
Гра «Мозковий штурм»
- Скільки в цьому реченні
слів?
- Що стоїть в кінці
речення?
- З якої букви починаємо
писати речення?
- Як пишуться слова в
реченні?
- Поставимо запитання
по змісту речення? (Де сиділа білка?)
- Прочитайте наступне
речення.
- Про що в ньому
розповідається?
- Який перший звук у слові
барвінок?
- Спишіть самостійно. (На
клумбі росте барвінок).
Молодці,
Вчитель. Ви можете розгорнути одну пелюстку.
Завдання №7 Творче списування:
У кожного з вас на столі картки .
Поставте слова в певному
порядку, щоб утворилося речення:
білку, Ми, з, привітали, іменинами.
Вчитель. Ви можете розгорнути одну пелюстку.
IV. Розвиток зв’язного
мовлення. Творча робота «Опис білочки»
1. Розгляд малюнка із зображенням білочки
2. Бесіда за змістом малюнка
- Отож, діти, хто це? (Це білочка, пустунка, звірятко).
- Де вона живе? (У лісі)
- Яке хутро у білочки? (Гарне, руде)
- Який у пустунки хвіст? (Пухнастий, довгий).
- Яка голівка у цього звірятка? Які очі? (Голівка маленька,очі, мов
горішки).
- Які вушка? (Гострі, наче ріжки, з китичками на кінці).
- Що робить білочка? (Стрибає, скаче).
- Чим живиться? (Горішками, шишками, грибами).
3. Складання розповіді про білочку
Гра «Диктор на радіо»
Білочка живе у лісі. Вона мас гарне руде хутро, пухнастий довгий
хвіст. Очі в неї, мов горішки, голівка маленька. Вушка гострі, наче ріжки
з китичками на кінці. Звірятко жваво стрибає з гілки на гілку. Носить у
дупло шишки, горішки, гриби. Це вона на зиму харчі заготовляє. (7ягідка)
V. Підсумок уроку
Чого ви
навчилися на уроці?
А що вам було найцікавіше?
Отож, ми вчилися складати слова,
ділити їх на склади, вставляти пропущені букви, будувати речення. І з усіма завданнями ви справилися
чудово. Молодці!
- Урок наш підходить до
кінця. Білочка дуже рада вашому подарунку, а ще більше вашому старанню,
активності і знанням.
Подивіться кожен на свою квіточку.
Майже всі пелюсточки розгорнуті. Яке слово записане на її пелюсточках? (Молодець!)
- Серед сніжної білої зими
розцвіли в нас на уроці веселкові квіти. Отож, ваша доброта, праця, старанність
перемогли мороз і холод.
Немає коментарів:
Дописати коментар